+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

  • Doprava zdarma od 1 000 Kč
  • Spokojených zákazníků
  • Dodání obvykle do 48 hodin


DTest

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIOÚčinky a užití čajů

Kašel, ekzém, stres? Zachrání vás sléz Kašel, ekzém, stres? Zachrání vás sléz
22. 11. 2021 3 minuty čtení
Ať už z něj přichystáte čaj, koupel nebo obklad, můžete se na jeho pomoc spolehnout. Sléz je zkrátka parťák pro všechny situace. V domácí lékárničce by neměl chybět. Podobně jako heřmánek, máta a třezalka. Hodí se mít sáčky rovnou dva: jeden se sušenými listy slézu lesního, druhý se sušeným květem slézu maurského. Proč? Přečtěte si!
3 houby pro vaši imunitu, trávení a srdce 3 houby pro vaši imunitu, trávení a srdce
29. 10. 2021 4 minuty čtení
Nejdřív patřily mezi rostliny, teď mají vlastní říši. Houby vědce zajímají nejen kvůli neuvěřitelné variabilitě (na světě existuje přes 6 milionů druhů hub), ale taky využití. Řada z nich totiž vykazuje vlastnosti, které se člověku hodí. Vzpomeňme na plísňové sýry, kvašené nápoje, parmskou šunku… A taky na penicilin. Kteří zástupci hub vám pomohou do pohody? Tady je naše svatá trojice.
Karkade: Atraktivní nápoj s interesantními účinky Karkade: Atraktivní nápoj s interesantními účinky
24. 9. 2021 2 minuty čtení
Studený i teplý, s mátou, zázvorem nebo bílým rumem, pro situace, kdy potřebujeme snížit krevní tlak nebo shodit nějaké deko. Karkade znají na celém světě. Připravuje se v desítkách variant a popularitu si udržuje i díky vysokému obsahu antioxidantů, antokyanů, esenciálních aminokyselin a vitaminů. Seznamte se: ibišek súdánský.
Zbavte se vody, kterou nepotřebujete: Pomůžou čaje a bylinky Zbavte se vody, kterou nepotřebujete: Pomůžou čaje a bylinky
24. 3. 2021 2 minuty čtení
Řada lidí si odvodnění spojuje s rychlým a snadným zhubnutím, někteří i s návratem do kondice nebo vyčištěním pleti. Na tom, jak tělo zachází s vodou, ale závisí celé naše zdraví. Opatrnost je tedy na místě.
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Apely odborníků na dostatečnou hydrataci se v médiích objevují celoročně. Během teplých dnů logicky častěji. Nejde ani tak o to, zda je tekutiny potřeba doplňovat. Debaty se vedou nad tím, proč je pravidelná hydratace nutností a jak i čím ji zajišťovat.
Čisticí čaje: Podpoří zdraví, uklidní mysl Čisticí čaje: Podpoří zdraví, uklidní mysl
24. 3. 2020 3 minuty čtení
Že mají byliny velkou moc, není třeba připomínat. Důkazy najdeme ve starých herbářích i v závěrech moderní fytoterapie. Jednou ze schopností, pro které se jejich kouzla ani dnes nevzdáváme, je takzvané čištění. Nejde o to, způsobit „průvan ve střevech“, ale jemně podpořit správnou funkci všech orgánů. A tím napomoci přirozené schopnosti těla detoxikovat se.
Třezalka zažene splín, zbaví bolestí, zahojí rány Třezalka zažene splín, zbaví bolestí, zahojí rány
9. 3. 2020 3 minuty čtení
Cítíte se pod psa? Bolí vás klouby? Něco na vás leze? Sáhněte po třezalce a chybu neuděláte. Bylinka svatého Jana, jak se jí často říká, je plná látek s prokazatelným biologickým účinkem. Není divu, že pomáhala lidem už v antickém Řecku a dodnes patří k nejvyhledávanějším darům přírody. Třezalka je předmětem stovek farmakologických studií a klinických hodnocení.
Ukotvěte svou vitalitu i vášeň Ukotvěte svou vitalitu i vášeň
19. 7. 2019 3 minuty čtení
Schopnosti kotvičníku jakoby symbolizoval jeho plod. Je totiž opatřen ostny, takže se k vám připoutá na hodně dlouhou dobu. Ovšem konzumovat doporučujeme pouze nať. Skvěle se postará o vaši vitalitu a sílu. A to nejen, pokud chcete podávat výkony sportovní nebo pracovní. Kotvičník je vhodný i toužíte-li po vášni a velké rodině.
Chaga: černé zlato ze Sibiře Chaga: černé zlato ze Sibiře
23. 5. 2019 4 minuty čtení
I když zní její název poněkud exoticky, chaga je zkrátka ruský výraz pro houbu. Ovšem ne jen tak ledajakou, na čemž se výjimečně shodne svět lidového léčitelství i ten vědecký. A mimochodem – uvaříte si z ní dobrý a zdravý nápoj podobný čaji.
Čajové hubnutí podle vědců, bylinkářů a Manuaků Čajové hubnutí podle vědců, bylinkářů a Manuaků
22. 1. 2018 3 minuty čtení
Hubnete? Asi jako každý, že? Odlehčit jídelníček, znovunabýt energii a zbavit se pár centimetrů v pase toužíme nejen po Vánocích, ale taky před létem, po návratu z dovolené nebo před plesovou sezonou. Být fit a šlank je příjemné. Ovšem bez změny režimu se hubnutí obvykle nekoná. Čaje a čajové směsi mohou s nadbytečnými kilogramy pomoci. Jako všude, i tady existují nějaká „ale“.
Maté pro šprty, assam pro flamendry, sencha pro hladovce Maté pro šprty, assam pro flamendry, sencha pro hladovce
31. 5. 2016 2 minuty čtení
Pro některé je květen lásky čas. Bez výhrad. Pak jsou tady ale taky všichni ti maturanti, diplomanti, kantoři… Úsměvy mizí z tváří? Čela padají do klávesnic? Zkouškové období a závěr školního roku dává zabrat úplně všem.
3 krát 3 důvody, proč čaj milují i sportovci 3 krát 3 důvody, proč čaj milují i sportovci
21. 4. 2016 2 minuty čtení
Nemusíte být zrovna Roman Šebrle, abyste lámali rekordy a sbírali medaile. Svá velká i menší vítězství si můžete užít při sranda mači ve volejbale stejně dobře jako na bruslích s dětmi. Důležité je zvednout se od počítače, natáhnout tenisky a vyrazit. Samozřejmě si k tomu nezapomeňte uvařit kvalitní čaj. Poradíme, který.
Článků na stranu: 12 24 72
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »