+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

  • Doprava zdarma od 1 000 Kč
  • Spokojených zákazníků
  • Dodání obvykle do 48 hodin

 

 

 

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIOÚčinky a užití čajů

Ostropestřec mariánský: víc než jen načančaný bodlák Ostropestřec mariánský: víc než jen načančaný bodlák
9. 5. 2024 4 minuty čtení
Zdání klame. Tahle rostlina sice vábí růžovými květy. Při bližším prozkoumání to ale vypadá, že jí jde o to, aby vás uvěznila v sevření bodlin a popíchala od hlavy až k patě. Omyl. Myslí na vaše zdraví. Jak moc? Dost. Domácí zásoby bylin se bez ostropestřce neobejdou.
Ibišek je hezký na pohled a prospěšný pro tělo Ibišek je hezký na pohled a prospěšný pro tělo
22. 4. 2024 4 minuty čtení
Nepatří ke stálicím, neřadí se mezi tutovky, se kterými zabodujete. Neprávem. Ibišek je totiž rostlina s ohromným potenciálem. A to jak na poli jedinečné chuti a vůně, tak možných benefitů pro krásu a přirozené zdraví. Dáte mu šanci?
Duševní pohoda je stavební kámen života. Jak na ni? Duševní pohoda je stavební kámen života. Jak na ni?
13. 3. 2024 5 minut čtení
Je jednoduché vzít si barevnou tabletku na bolest hlavy, nadýmání nebo třeba na špatnou náladu. Pojďme se ale k vnitřnímu klidu dostat pomaleji. Co říkáte na přírodní cestu s bylinkami a čaji, s účinky tak mírnými, jemnými, možná pomalejšími ale zdravějšími a trvalejšími!
Co dokáže sléz? Podpoří normální trávení i dýchání Co dokáže sléz? Podpoří normální trávení i dýchání
22. 11. 2022 3 minuty čtení
Ať už z něj přichystáte čaj, koupel nebo obklad, můžete se na jeho pomoc spolehnout. Sléz je zkrátka parťák pro všechny situace. V domácí lékárničce by neměl chybět. Podobně jako heřmánek, máta a třezalka. Hodí se mít sáčky rovnou dva: jeden se sušenými listy slézu lesního, druhý se sušeným květem slézu maurského. Proč? Přečtěte si!
Z pampelišky připravte čaj i kafe. Pro normální trávení, podporu detoxikace Z pampelišky připravte čaj i kafe. Pro normální trávení, podporu detoxikace
1. 2. 2022 3 minuty čtení
Jistě existuje řada „univerzálních“ bylin. Ale není jich tolik, které by byly využitelné úplně bezezbytku a rostly na každém rohu. Pampeliška k nim patří. Její zářivě žluté květy, dlouhé duté stvoly a pevné lesklé listy vídáme od jara do podzimu na loukách, v zahradách i ve městech. Kromě toho, že obsadí kdejaký volný kout, má ještě jednu schopnost: pomáhat nám při různých obtížích.
Zbavte se vody, kterou nepotřebujete: Pomůžou čaje a bylinky Zbavte se vody, kterou nepotřebujete: Pomůžou čaje a bylinky
24. 3. 2021 2 minuty čtení
Řada lidí si odvodnění spojuje s rychlým a snadným zhubnutím, někteří i s návratem do kondice nebo vyčištěním pleti. Na tom, jak tělo zachází s vodou, ale závisí celé naše zdraví. Opatrnost je tedy na místě.
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Apely odborníků na dostatečnou hydrataci se v médiích objevují celoročně. Během teplých dnů logicky častěji. Nejde ani tak o to, zda je tekutiny potřeba doplňovat. Debaty se vedou nad tím, proč je pravidelná hydratace nutností a jak i čím ji zajišťovat.
Čisticí čaje: Podpoří zdraví, uklidní mysl Čisticí čaje: Podpoří zdraví, uklidní mysl
24. 3. 2020 3 minuty čtení
Že mají byliny velkou moc, není třeba připomínat. Důkazy najdeme ve starých herbářích i v závěrech moderní fytoterapie. Jednou ze schopností, pro které se jejich kouzla ani dnes nevzdáváme, je takzvané čištění. Nejde o to, způsobit „průvan ve střevech“, ale jemně podpořit správnou funkci všech orgánů. A tím napomoci přirozené schopnosti těla detoxikovat se.
Třezalka zažene splín, zbaví bolestí, zahojí rány Třezalka zažene splín, zbaví bolestí, zahojí rány
9. 3. 2020 3 minuty čtení
Cítíte se pod psa? Bolí vás klouby? Něco na vás leze? Sáhněte po třezalce a chybu neuděláte. Bylinka svatého Jana, jak se jí často říká, je plná látek s prokazatelným biologickým účinkem. Není divu, že pomáhala lidem už v antickém Řecku a dodnes patří k nejvyhledávanějším darům přírody. Třezalka je předmětem stovek farmakologických studií a klinických hodnocení.
Ukotvěte svou vitalitu i vášeň Ukotvěte svou vitalitu i vášeň
19. 7. 2019 3 minuty čtení
Schopnosti kotvičníku jakoby symbolizoval jeho plod. Je totiž opatřen ostny, takže se k vám připoutá na hodně dlouhou dobu. Ovšem konzumovat doporučujeme pouze nať. Skvěle se postará o vaši vitalitu a sílu. A to nejen, pokud chcete podávat výkony sportovní nebo pracovní. Kotvičník je vhodný i toužíte-li po vášni a velké rodině.
Chaga: černé zlato ze Sibiře Chaga: černé zlato ze Sibiře
23. 5. 2019 4 minuty čtení
I když zní její název poněkud exoticky, chaga je zkrátka ruský výraz pro houbu. Ovšem ne jen tak ledajakou, na čemž se výjimečně shodne svět lidového léčitelství i ten vědecký. A mimochodem – uvaříte si z ní dobrý a zdravý nápoj podobný čaji.
Čajové hubnutí podle vědců, bylinkářů a Manuaků Čajové hubnutí podle vědců, bylinkářů a Manuaků
22. 1. 2018 3 minuty čtení
Hubnete? Asi jako každý, že? Odlehčit jídelníček, znovunabýt energii a zbavit se pár centimetrů v pase toužíme nejen po Vánocích, ale taky před létem, po návratu z dovolené nebo před plesovou sezonou. Být fit a šlank je příjemné. Ovšem bez změny režimu se hubnutí obvykle nekoná. Čaje a čajové směsi mohou s nadbytečnými kilogramy pomoci. Jako všude, i tady existují nějaká „ale“.
Článků na stranu: 12 24 72
z 2
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »