+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

  • Doprava zdarma od 1 000 Kč
  • Spokojených zákazníků
  • Dodání obvykle do 48 hodin

 

 

 

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIO4 kroky, jak si matchu připravit s běžným nádobím

2. 5. 2016 1 minuta čtení
Zelený čaj s předlouhou historií a přesložitou rituální přípravou opouští pomalu ale jistě přítmí ortodoxních čajoven. Řady vyznavačů kvalitní matchi se rozšiřují. Mnozí z nich si ji chtějí uchystat v soukromí a čase, který jim vyhovuje. Kdo k takovému rozhodnutí dospěje, má dvě možnosti. Věnovat léta studiu a zdokonalování se v japonském čajovém rituálu čanoju, nebo si matchu dopřát hned.

Vybavení na domácí přípravu Matchy

Jediné, co vám můžeme poradit je, abyste matchu rozhodně vyzkoušeli. Nejdřív třeba jednoduše s vybavením, které najdete v kuchyni. Když se vám to bude líbit, inspiraci hledejte v knihách či videích o tom jak připravit Matchu.

Proč matchu ochutnat – ve zkratce

Uhrančivě zelený pudr je kromě jiného skvělým povzbuzovačem. Takže tam, kde potřebujete podat duševní či tělesný výkon se uplatní náramně. Matchi přicházejí na chuť lidé kreativní, s náročným zaměstnáním, sportovci, vyznavači zdravého životního stylu, studenti… Zkrátka ti, co hledají smyslové zážitky a upřednostňují nejvyšší kvalitu. Co se chuti týká, jde o velmi interesantní záležitost. Lehce pikantní, lehce svíravá a nakonec sladká matcha vás nenechá při jednom šálku (tedy misce). Protřelí ochutnávači snadno odliší matchu japonskou od čínské. Nejen podle barvy, ale i aroma a chuti. Máte-li rádi čaje v jejich nejpřirozenější podobě, hledáte-li silný antioxidant a nápoj s detoxikačními, protizánětlivými a civilizačním chorobám předcházejícími účinky, volte matchu.

Jak matchu připravit – v rychlosti

Všechno začíná u nákupu. Pořiďte si matchu kvalitní, z ověřeného zdroje, kde vás podrobně informují o jejím původu. Pak zamiřte do kuchyně.

  1. Připravte si širší misku, čajovou lžičku, elektrický šlehač na mléko, horkou vodu a utěrku (my jsme použili vše z Ikea a vyhovovalo).
  2. Odeberte z balení matchi ½ lžičky a prosejte ji přes sítko do misky.
  3. Zalijte matchu 1 decilitrem vody o teplotě 75 ⁰C (při běžných podmínkách se na takovou teplotu voda ochladí asi 2 minuty po ukončení varu).
  4. Ponořte šlehač a matchu napěňte.

To je všechno. Jediné úskalí, které nás při této přípravě matchi potkalo, spočívalo v malém ponoření šlehače do čaje. Matcha byla rázem na stole, zdi i košili. Dejte si na to pozor a šlehejte raději ve vyšší misce. Ano, z toho důvodu vám preventivně doporučujeme zmíněnou utěrku.

Dobře našlehaná matcha (opravdu stačí několik vteřin) zhoustne a pokryje se jemnou pěnou.

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »