+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

  • Doprava zdarma od 1 000 Kč
  • Spokojených zákazníků
  • Dodání obvykle do 48 hodin

 

 

 

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIOČajové hubnutí podle vědců, bylinkářů a Manuaků

22. 1. 2018 3 minuty čtení
Hubnete? Asi jako každý, že? Odlehčit jídelníček, znovunabýt energii a zbavit se pár centimetrů v pase toužíme nejen po Vánocích, ale taky před létem, po návratu z dovolené nebo před plesovou sezonou. Být fit a šlank je příjemné. Ovšem bez změny režimu se hubnutí obvykle nekoná. Čaje a čajové směsi mohou s nadbytečnými kilogramy pomoci. Jako všude, i tady existují nějaká „ale“.

1. Jak to vidí vědci

Studií potvrzujících prospěšnost konzumace zelených, černých, červených, žlutýchbylinnýchovocných čajů existuje celá řada. V posledních letech se čaj objevuje dokonce v oficiálních strategiích hubnutí USA.

Černé čaje pohledem Susanne Henningové

Američané věnují velkou pozornost čajům zeleným a černým. Právě jejich vliv na metabolismus popsala na podzim 2017 Susanne Henningová z Kalifornské univerzity: „Naše nové poznatky naznačují, že černý čaj může prostřednictvím specifického mechanismu působícího na mikroflóru střeva přispět k dobrému zdraví a ztrátě tělesné hmotnosti.“ Stojí za tím polyfenoly, které dokáží ovlivňovat střevní bakterie – zvyšují růst „přátelských“ střevních bakterií a vytvářejí metabolity, které pomáhají při regulaci metabolismu energie v játrech. „Výsledky naznačují,“ píše Henning, „že jak zelené, tak černé čaje jsou účinnými probiotiky, látkami indikujícími růst prospěšných mikroorganismů v trávicím traktu.“

Zelené čaje v textu Krise Gunnarse

Pokud chcete čísla, věnujme pozornost textu, který v létě 2017 vydal Kris Gunnars na serveru Healthline.com. Kompilací řady vědeckých poznatků (odkazy na některé z nich najdete pod článkem) došel mimo jiné k závěru, že zelený čaj pomáhá mobilizovat tukové buňky tak, aby uvolňovaly tuk do krevního řečiště a zpřístupnily ho orgánům jako zdroj energie. Nejvíce se na celém procesu podílí kofein a katechniny. Konkrétně Epigallocatechin gallate (EGCG). Opakovaně se podle Gunnarse ukazuje, že konzumace zeleného čaje zvyšuje spalování tuků. Například muži, kteří užívali zelený čaj při cvičení, spálili o 17 procent více tuku než ti, kteří cvičili bez čaje. Funguje to dokonce i v klidu – obvykle se uvádí zvýšení spalování po vypití šálku zeleného čaje o 3-4 procenta, některé výzkumy hovoří o 8 procentech. Jedna studie pracovala s 60 obézními osobami, které po 3 měsících popíjení zeleného čaje ztratily průměrně 3,3 kg tuku na osobu.

2. Jak to vidí bylinkáři

Fakt, že čaje pomáhají od mnoha neduhů a potíží, je lidstvu znám tisíce let. Potřeba očisty a shazování nadbytečného tuku přetrvává od dob, co se člověk poprvé přecpal mamutem. Lidoví léčitelé vsázejí na nejrůznější byliny, k detoxikačním účelům doporučují samozřejmě popíjet i čaje z listů čajovníku čínského. A to v mnoha formách zpracování. Informace o účincích pravidelné a dlouhodobé konzumace čajů najdeme jak v čínské medicíně, tak Ajurvédě a mnoha dalších léčebných směrech. První dochované zmínky o fytoterapii jsou datovány do dob starověkého Egypta, pozitivní vliv zeleného čaje na zdraví popsal v roce 1191 zenový mnich Eisai. Peruánští indiáni si v dobách nedostatku potravy vědomě snižovali chuť k jídlu popíjením Yerba Maté. Extrakty z bylin využil k podpoře trávení švýcarský lékař, filozof a alchymista Paracelsus. Nezapomeňme ani na známé recepty pro jarní očistu rakouské bylinkářky Marie Treben.

Za zmínku také stojí, že podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je fytoterapie praktikována třikrát až čtyřikrát častěji než klasická medicína.

3. Jak to vidíme my

Manuaci fandí pestrosti, prvotřídní kvalitě a zdravému rozumu. Takže je jasné, že ve věci zamykání ledničky a přešívání knoflíků necháváme na každém, jakou cestou půjde. Vědecké výzkumy i tisícileté zkušenosti předků dnes a denně potvrzují, že spoléhat se v otázce hubnutí jen a pouze na čajování, nemusí kýžené efekty přinášet rychle a zaručeně. Stačí ale málo. Jít svým očekáváním trochu víc naproti.

Když zvolíte správný čaj, získáte skvělého parťáka, který dodá elán udělat změny, zmírní chuť k jídlu, rozpohybuje metabolismus a ještě zabezpečí ideální pitný režim. To všechno je při pozvolném a přirozeném snižování váhy potřeba.

Který je ten nejsprávnější, zjistíte brzy sami. Ochutnejte ovocnou směs s jahodami, které podporují vylučování kyseliny močové. Vyzkoušejte bylinky, které zaženou hlad. Dejte šanci Pu Erhu, který nastartuje zažívání a zatočí s tukovými buňkami. Nebo si dopřejte čajový zážitek s Matchou plnou antioxidantů, které vás dostanou do tempa.

Když přidáte pravidelný pohyb, dostaví se nejen kondička, ale taky pozitivní mysl a krásné tělo. Naplánujte si alespoň třikrát týdně hodinovou procházku v rychlejším tempu. Zamluvte si kurz jógy. A před i po tréninku svlažte tělo čajem na hubnutí.

Když si odpustíte sirupy, medy a šťávy, velmi brzy propadnete jedinečné chuti čistého čaje. ZelenéhoOolongu nebo bylinného. Jako bonus nezatížíte organismus zbytnými cukry a pomůžete své hlavě zbavit se závislosti na sladkém. A až si jednou za čas přidáte k velkému hrnku čaje třeba naložené brusinky s kdoulemi, vychutnáte si každou molekulu přírodního mlsání na sto procent.

 

Vybrané čaje na hubnutí

 

Zdroje:

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »