+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

  • Doprava zdarma od 1 000 Kč
  • Spokojených zákazníků
  • Dodání obvykle do 48 hodin

 

 

 

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIODarjeelingy z první sklizně budete milovat

18. 4. 2016 2 minuty čtení
Stejně jako loni, předloni a předpředloni… i letos jsme duben nedočkavě vyhlíželi. Nebyli jsme sami. Polovinu měsíce má naprostá většina obdivovatelů unikáních čajů spojenu s první sklizní Darjeelingů.

Vůně dalekých kopců zahalených do ranní mlhy, pestré barvy divoké přírody pod Himálajem a hbité ruce indických žen škubajících lístek po lístku… to všechno se nakonec promítne do našeho šálku. Těšili jsme se. A radost se dostavila.

Třikrát FF: Ochutnejte pravou Indii

Tentokrát jsme si nechali poslat trojici mladých čajů. Každý z jiného místa a jiné nadmořské výšky. Darjeelingy First Flush rozhodně nezklamaly.

Darjeeling FTGFOP Gielle FF DJ1/2016 vyrostl v nadmořské výšce 1600 metrů. Lokalitu Gielle v Západním Bengálsku proslavil čaj mimořádných kvalit. Letošní první sklizeň Darjeelingů nás uhranula harmonickou chutí s květinově sladkým aroma. Vyzkoušeli jsme druhý a třetí nálev. Čaj postupně sládnul a jeho chuť byla jemnější.

Darjeeling SFTGFOP1 FF Teesta Valley/2016 byl sklizen necelých 2000 metrů nad mořem. Oblast Teesta Valley je znalci čajů považována za místo, kde se rodí skutečné delikatesy. Potvrzuje to chuť – svěží, čistá, elegantní, zachovávající sladkou až medovou dochuť.

Darjeeling SFTGFOP1 1st Flush Phoobsering je bylinný, slabě svíravý, s květinově citrusovou vůní. Rozhodně doporučujeme více nálevů. My jsme už ve druhém objevili doslova nektarovou sladkost! Čajová zahrada Phoobsering patří k nejstarším v údolí Darjeeling West. Ochutnat její čaj je jako poznat Indii v několika doušcích.

Který Darjeeling je z nich nejlepší, jsme se neshodli. Ale úplně rozumíme dýchánkům, které pořádají třeba v Japonsku nebo Německu. Velcí čajomilci jsou schopni prodebatovat u několika sort Darjeelingů FF celou noc.

Všechno běží jako na drátkách: Od sklizně uteklo sotva pár dnů

Závod s časem. Tak se dá pojmenovat „šílenství“, které provází sklizeň a výrobu prvních Darjeelingů v sezoně. Pokud se k nim dostanete, budou velmi pečlivě hermeticky zabalené a o dost dražší než čaje ze sklizní následujících. Proč to všechno? Protože jsou výjimečné a je jich omezené množství.

Neopakovatelně křehké, mimořádně voňavé, svěží a nasládlé. Jarní Darjeelingy, které jsou v kopcích proslulé čajové oblasti sklízeny od konce února do konce dubna, sbírají samá superlativa. Dříve cestovaly ke svým fanouškům obvykle dlouhé týdny lodí. Na moři natáhly vlhkost a ztratily unikátní aroma. A to byla velká škoda. Takže teď si létají boeingy a během několika málo hodin překonají tisíce kilometrů.

Křehká radost 2016: Jaro v Darjeelingu se vydařilo

Na provedení sklizně i výrobu prvních Darjeelingů jsou kladeny vysoké nároky.

Čajovníkové lístky škubou tamní ženy výhradně ručně, a to po deštích. Nové letorosty nesmí přijít do kontaktu s žádným cizím aroma. Lidé, kteří s čajem pracují, mají zakázáno používat parfémy, kouřit a dokonce jíst aromatické pokrmy.

Sklizeň s vysokým podílem ochmýřených stříbřitých pupenů se nechává krátce zavadnout a různě intenzivně oxidovat. Lístky se pak pomalu a delikátně suší. Ještě na farmě jsou hermeticky baleny. Uchovávají si tak přirozenou svěžest, jemnost a křehkost. A my potvrzujeme, že i letos se všechno povedlo na jedničku. Indické čajové zahrady jednoznačně umí!

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »