+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

  • Doprava zdarma od 1 000 Kč
  • Spokojených zákazníků
  • Dodání obvykle do 48 hodin

 

 

 

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIOMaté pro šprty, assam pro flamendry, sencha pro hladovce

31. 5. 2016 2 minuty čtení
Pro některé je květen lásky čas. Bez výhrad. Pak jsou tady ale taky všichni ti maturanti, diplomanti, kantoři… Úsměvy mizí z tváří? Čela padají do klávesnic? Zkouškové období a závěr školního roku dává zabrat úplně všem.

Zkoušky na první dobrou

Co je momentálně velkým hitem studentských večírků? Popíjení nápoje jihoamerických indiánů. Yerba maté milují pro mimořádně vysokou schopnost stimulovat tělo i mysl. Ta se samozřejmě hodí pro noci strávené s nosem ve skriptech nebo nalepeným na monitoru. Stejně dobře ale Maté povzbudí účastníky bujaré maturitní party. Takže se přiučme…

Nápoj vyrobený z lístků cesmíny paraguayské, která je domovem v Argentině, Brazílii, Chile, Uruguayi a Paraguayi, si popularitu získal hlavně díky třem účinným alkaloidům – kofeinu, theobrominu a theofilinu. Popíjení Maté má ovšem na organismus mnohem příznivější vliv než konzumace kofeinem nadupanější kávy. Je to dáno komplexním působením mnoha vitaminů a minerálních látek, ale také způsobem luhování čaje. Yerba Maté likviduje únavu, zlepšuje soustředění a paměť, zvyšuje fyzickou i psychickou kondici, mírní pocit hladu, posiluje kardiovaskulární systém, stimuluje ledviny a látkovou výměnu, pročišťuje tělo od škodlivých látek a dodává zdraví vlasům, nehtům a kůži.

Světle žlutý nálev nálev Yerba Maté zemité, kouřové chuti, si můžete dopřát v několika variantách. Mládežníci a hipsteři dávají přednost tradičnímu podávání v kalabase s bombillou, k zahození ale není ani jednodušší zalití horkou vodou v konvičce.

Když se ráno nechce vstávat

Májové dny jsou plné nočních lákadel. Posezení na zahrádce, grilovačky, koncerty, oslavy zkoušek. Čas od času se stane, že večírek končí za kuropění a tělo ne a ne najít ztracenou energii. Zřejmě pro ty případy byl vynalezen Assam. Speciálně Assam ze zahrady Doomur Dullung.

assam

Klasický indický černý čaj poznáte podle měděného nálevu a harmonické, plné, nasládlé chuti. Svíravý je přesně tolik, aby probudil každou buňku v těle. Proto ho Angličané tak rádi pijí po ránu. Vysoký obsah teinu postaví na nohy i největšího flamendra. A to bez ohledu na to, zda jde o čerstvého držitele červeného diplomu nebo pihovatou prvačku vracející se z Majálesu. Assam navíc uklidní rozbouřený žaludek, pomůže tělu odolávat infekcím, přispěje k vyplavování škodlivin a předejde srdečně-cévním potížím.

Po celý den v dobré náladě

Každý ví, že japonské zelené čaje jsou světové. Méně už se ale povídá o znásobení jejich účinků. Výborným příkladem kombinace dvou jedinečných čajů je směs Senchi a Matchi. Prvotřídní Sencha Jeido poprášená nejkvalitnější Matchou chutná stejně originálně, jako působí. Nálev zelenožluté barvy je svěží, přírodně trávový, nasládlý a jemně svíravý.

Jeido

Sencha je čaj, který v Asii popíjejí celodenně. Obohacením o Matchu se její povzbuzující schopnosti zvyšují. Takový čaj lze směle doporučit lidem hledajícím osvěžení a dobrou náladu. Sencha Jeido with Matcha prospívá paměti, zvyšuje výkonnost a napomáhá lepšímu soustředění. Už víte, proč na zeleném čaji, a speciálně Matche, ujíždějí študáci? Ve zkouškovém období potřebují kromě koňských dávek teinu taky antioxidanty, minerály a vitaminy. Proto, aby je ochránily před infekcemi, zažívacími potížemi, vysokým tlakem i neustálou chutí zkoumat místo sylabů útroby ledničky.

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »