+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

  • Doprava zdarma od 1 000 Kč
  • Spokojených zákazníků
  • Dodání obvykle do 48 hodin

 

 

 

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIOZbavte se vody, kterou nepotřebujete: Pomůžou čaje a bylinky

24. 3. 2021 2 minuty čtení
Řada lidí si odvodnění spojuje s rychlým a snadným zhubnutím, někteří i s návratem do kondice nebo vyčištěním pleti. Na tom, jak tělo zachází s vodou, ale závisí celé naše zdraví. Opatrnost je tedy na místě.

Lymfa: Ta, která má velkou moc

Je škoda, že se o lymfatickém systému tak málo mluví. Vždyť jde o náš „druhý oběhový systém“ zodpovědný za stálost vnitřního prostředí. Podílí se na odvádění produktů metabolismu z těla, zbavuje ho zároveň zbytků léčiv, cigaretových toxinů, potravinových přísad nebo látek, kterými je znečištěno ovzduší. Hraje také důležitou roli při trávení. Když se proudění lymfy (mízy) zpomalí, zpomalujeme se, nejen obrazně řečeno, taky.

Celá lymfatická soustava funguje jednosměrně – od mezibuněčných prostor přes mízní cévy do mízních uzlin, které lymfu filtrují a starají se tak například o správnou imunitní odezvu organismu, až do krve. Ano, je to složité, zapamatuje si tedy, že když tělo zadržuje v některém z orgánů nebo konkrétní části těla vodu, je nejvyšší čas mu ulevit.

Pomoc v každém doušku

Velmi dobře je možné lymfatický systém podporovat bylinami. Můžeme volit bylinky s diuretickými účinky jako třeba kopřivu, přesličku, pampelišku, citronovou trávu, maliníklopuch nebo řebříček, osvědčují se také čertův drápměsíček či svízel.

Pokud dáváte přednost čajovým směsím, vybírejte nejlépe v BIO kvalitě a z čerstvých surovin. Vhodná je například Zdravá lymfa BIO, která vás potěší jemnou chutí citronu, mátově svěží Pravý čas na Detox nebo wellness čaj s přírodní, nasládlou chutí Byliny pro jarní očistu.

Příjemnou chuť a značnou moc má také občerstvující Bylinná směs Detox s Yerba Maté a Detoxikační čaj s moringou, který se díky obsahu zeleného čaje, pomerančové kůry, moringy a koření stane velmi rychle součástí celodenního pitného režimu.

Nejen otoky varují

Velmi častým znakem potíží s mízním systémem jsou otoky končetin. Nemusíte mít nohy jako slon, možná jen vnímáte, že jsou těžké, nevejdou se do bot nebo s nimi hůře pohybujete. Totéž platí samozřejmě o rukou. Ženy (ale nejen ony) si všímají celulitidy na stehnech a zadečku, nafouklého břicha, někdo se může více potit, vnímat ranní ztuhlost, silnou únavu nebo bolesti hlavy.

Některé průzkumy ukazují, že nadměrným zadržováním vody trpí zhruba polovina všech mužů a až tři čtvrtiny žen. Na vině vysoké retence tekutin je například vysoký příjem soli cukru, mouky, častá konzumace alkoholu, kávy nebo energy drinků, může to být také překyselení organismu, užívání některých léků (antikoncepce, antidepresiva a podobně), hormonální nerovnováha (spojená s menstruačním cyklem), málo pohybu. Možná překvapivě se otoky objevují také u lidí s nedostatečným pitným režimem. V závažných případech je zadržování vody projevem nemocí srdce, jater či ledvin, což samozřejmě vyžaduje kontrolu lékařem.

Cvičme, masírujme se a pijme

Udržování zdravého mízního systému je pro kondici a imunitu zcela zásadní. Nejde o žádnou vědu, stačí se držet osvědčených rad a přidat něco málo navíc. Pravidelný pohyb, dostatek ovoce a zeleniny (doporučuje se konzumace na lačno) a hluboký spánek známe všichni. K rozproudění lymfy pomáhá také střídání teplé a studené sprchy, jemná masáž či kartáčování suché pokožky krouživými pohyby od chodidel k srdci.

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »