+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

 • Doprava zdarma od 1 000 Kč
 • Spokojených zákazníků
 • Dodání obvykle do 48 hodin

 

 

 

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIODuševní pohoda je stavební kámen života. Jak na ni?

13. 3. 2024 5 minut čtení
Je jednoduché vzít si barevnou tabletku na bolest hlavy, nadýmání nebo třeba na špatnou náladu. Pojďme se ale k vnitřnímu klidu dostat pomaleji. Co říkáte na přírodní cestu s bylinkami a čaji, s účinky tak mírnými, jemnými, možná pomalejšími ale zdravějšími a trvalejšími!

Na pohled jsou nenápadné, ale chuťové buňky mají jiný názor. Každá bylinka má něco do sebe. Voní a zvyšuje tělesný komfort. Nenahradí léčbu, nezažene úzkosti ani deprese, nezafunguje po prvním šálku. Ale postupně – krůček po krůčku – vás dovede do stavu, kdy si uvědomíte klid na duši, vyrovnanou náladu, absenci ze stresu chladných končetin nebo zběsilého tlukotu srdce.

Přírodní léčba na scénu

Jakmile přijdou na přepis tabletky, měli byste se svým lékařem konzultovat i užívání bylinek. Některé z nich si totiž s medikací nerozumí a mohou se vzájemně rušit nebo zeslabovat účinky. Vnitřní klid se podceňuje. Opravdu nestačí každý večer na dvacet minut vydechnout u televize nebo si o víkend na půl hodinky sednout ke knížce. Je to stav, kdy cítíte komfort ve svém vlastním těle. A cesta k němu je běh na dlouhou trať.

 • Vyrovnaná nálada (bez ohledu na dění kolem)
 • Bystřejší mysl a rychlejší reflexy
 • Schopnost přistoupit na kompromisy
 • Lepší pracovní i sportovní výkon
 • Zvýšení libida
 • Trávení pod kontrolou
 • Mírnější menstruační bolesti
 • Kvalitnější (plynulý a hluboký) spánek
 • Svěží a vyživená pokožka
 • Dostatek energie po celý den (bez výkyvů)
 • Ranní vstávání bez budíku

Na první pohled jde o drobnosti, ale když vás souží všechny najednou, jde o balíček potíží, které vám znepříjemní život a každý den výrazně sníží komfort. Možností je spousta, každá bylina má něco do sebe a na lidský organismus působí trochu jinak. Někdy je možné jednotlivé druhy dokonce kombinovat a získat mnohem větší porci zdraví.

Z čeho tedy můžete na vybírat?

Květy heřmánku

Pod jeho lidovým názvem – kamilka – ho skoro nikdo nezná, ale o jeho účincích není pochyb. Pozitivně působí na mnoho procesů v těle a stojí za normální funkcí dýchacího a trávicího systému, za silnější imunitou, za kognitivním a duševním zdravím. Pod palcem má i regulaci nálady, spánku a relaxace.

Květy a listy meduňky

Primárně se meduňka užívá na podporu spánku, má ale mnohem šiřší využití. Mimo hormonální rovnováhy a normální funkce v cévního, dýchacího a trávicího systému se zaměřuje i na normální činnost štítné žlázy a mentální zdraví.

Květy levandule

Levandule – to není jen omamná a uklidňující vůně. Může se užívat pro normální trávení, které při duševním diskomfortu dostává na frak, nebo pro zlepšení spánku a schopnosti relaxace, posílení imunity a duševního stavu.

Květy vřesu

Jsou bylinky s mnoha esy v rukávu, bohužel se jim nedostává velké pozornosti. Patří mezi ně například vřes. Může být ale nápomocný při potížích se spánkem, při poklesu nálady a při slabé imunitě. Jeho hlavním úkolem je ale dosažení normální funkce močových cest (ledvin).

Květy šafránu

Že je něčeho málo jako šafránu? O pozitivních účincích na lidský organismus to neplatí. Odvar z této bylinky může zlepšit náladu a duševní zdraví nebo dokonce podpořit plodnost u mužů (pozitivně působí na kvalitu spermií) a zvýšit komfort během menstruace.

Ginkgo biloba

Tvarově výrazné listy ginkgo jsou spojené především s podporou myšlení, ale výčet účinků může být mnohem delší – duševní rovnováha, mikrocirkulace krevního systému, kognitivní funkce spojené s krevním oběhem a zlepšení koncentrace.

Kopřiva

Normální činnost kardiovaskulárního, dýchacího, cévního a vylučovacího systému, normální stav kostí, kloubů, vlasů a pokožky, duševní a nervová rovnováha, koncentrace a intelektuální aktivita, zvýšená schopnost vylučování vody z organismu a jeho přirozená obranyschopnost a vitalita. To je jen část z toho, co kopřiva zvládá téměř na lusknutí prstu. Jde o jednu z nejsilnějších bylin. Je běžně dostupná a levná, kvůli své síle by se ale neměla užívat dlouhodobě a je třeba naordinovat si pravidelné pauzy.

Kardamon

Výrazná bylinka je spojená především s normální činností trávicího traktu a dýchacího, nervového a močového a kardiovaskulárního systému.. Může mít ale velký vliv na duševní pohodu nebo přirozenou obranyschopnost organismu.

Kurkuma

O kurkumě se poslední roky hodně mluví. A není se čemu divit. Schopnost pročistit organismus a zbavit ho všech toxinů je k nezaplacení. Může se projevit ale i jako účinný prostředek pro normální funkci a stav cévního systému, kloubů a kostí, jater, nervů, dýchání a duševní pohody.

Třezalka tečkovaná

Lidově se třezalce říká čarovník. Přesně to vystihuje její široký záběr účinků. Jakožto antioxidant posiluje normální funkci imunitního systému a stojí za duševní rovnováhou. Na seznamu má ale i normální trávení, činnost jater, žlučníku, nervové a dýchací soustavy a oběhového systému a normální stav kloubů, kostí a pokožky. Vlastní je jí i emoční komfort, pozitivní nálada a schopnost relaxace. Rovnováha vaginální mikroflóry je jen příjemným bonusem.

Vrbovka

Nenápadná bylinka se zaměřuje především na normální funkci močových cest a prostaty, komfort při menstruaci a menopauze a pohyblivost kloubů, pomoci ale může i při relaxaci a spánku, čímž přispívá k relaxaci a duševní a fyzické pohodě.

Pupečník asijský

Trpíte nechutenstvím, trápí vás těžké nohy a otoky, bojujete s oslabenou imunitou? Na to všechno vám pomůže pupečník asijský. Získat z něj ale můžete mnohem víc – od bystřejších kognitivních funkcí po svěžest a normální funkci kardiovaskulárního, cévního a dýchacího systému, trávení a ženského pohlavního zdraví po přirozenou obranyschopnost a chuť k jídlu.

Bazalka

V kuchyni má bazalka nezastupitelné místo, ale svoje schopnosti může prokázat i jako účinná pomoc při stresu a podpoře mentálního zdraví. Její schopnost zklidnění vám přijde k dobu, stejně tak možný vliv na kognitivní funkce, odolnost vůči stresu, přirozenou vitalitu, normální trávení, krevní oběh a funkce dýchacího systému a vylučování vody z organismu.

Yerba Mate

Mimo standardních účinků tohoto antioxidantu, jako je normální funkce kardiovaskulárního systému nebo rychlejší vylučování vody z organismu, může Yerba Mate potlačovat duševní a fyzickou únavu a předcházet výkyvům tělesné hmotnosti.

Kořen kozlíku lékařského

Na seznamu se neobjevuje často, ale kozlík lékařský je poměrně silná bylinka při duševním nepohodlí. Aby ne, jeho specialitou může být schopnost relaxace a rychlejšího usínání, normální funkce trávení a kardiovaskulárního systému a vyrovnání hodnot krevního tlaku.

Kořen ženšenu sibiřského

Některé bylinky jsou nenápadné, svými účinky ale mohou mít velmi silný vliv na fungování organismu. Ženšen sibiřský jakožto antioxidant spadá právě do této kategorie. Může začít posílením imunity a přirozené obranyschopnosti, pokračovat podporu kardiovaskulárního systému a finišovat zlepšením duševní a kognitivní výkonnosti a schopností rychlejšího zotavení.

Okvětní lístky a poupata růže

Růže má desítky různých účinků a těžko je shrnout do pár bodů.

 • Podpora imunitního systému
 • Normální funkce kardiovaskulárního, močového a dýchacího systému
 • Trávení a vylučování
 • Komfort během menopauzy
 • Zlepšení stavů kostí a kloubů
 • Normální funkce cévní soustavy
 • Lepší schopnost koncentrace
 • Ochrana před otoky
 • Zvýšení plodnosti
 • Duševní rovnováha
 • Normální stav zraku a pokožky

Mimo to ale může být růže (v různých formách) činná i jako pomoc při duševní nepohodě a poruchách spánku.

Časový plán

Pokud se rozhodnete podpořit svoje zdraví nebo zkusit utlumit chmury skrz bylinky, dejte jim dost času. Péče o duši není na lusknutí prstu a vyžaduje i několik měsíců. První účinky se mohou dostavit už po dvou týdnech, většinou je ale třeba minimálně dvojnásobek. Organismus zkoušený vnitřním neklidem a stresem je méně senzitivní a na podpůrné prostředky (v tomto případě bylinky) může reagovat se zpožděním nebo nedostatečně intenzivně.

Šance pro CBD

Jednotný názor na kanabidiol neexistuje. Mnohé studie (tato zkoumá přímý vliv na úzkosti a deprese) jasně ukazují na jeho možné zdravotní přínosy, odborníci se ale konečnému verdiktu brání. Je na stejné lodi jako bylinky – nelze na něm postavit kompletní léčbu a vsadit svoje zdraví. Jako podpůrný prostředek může ale vykazovat velmi zajímavé a pozitivní výsledky, kdy se s léky nebo bylinkami doplní a posílí organismus na mnoha frontách. Dáváme prostor jen ručně drhnutému konopí bez umělých hnojiv nebo chemických postřiků, kde plně vynikne jeho síla. 

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »